#Звіти_наживо на UA: КАРПАТИ: новий сміттєвий полігон, іноземні інвестиції та туризм Тлумацької міської ОТГ

👁 208

20 липня у філіях Суспільного відбулися #Звіти_наживо. Цього місяця темою програми стала децентралізація та життя об’єднаних територіальних громад.

Для звіту у студію запросили голову Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади Романа Круховського. Посадовець протягом 52 хвилин прямого ефіру на телеканалі UA: Карпати і UA: радіо КАРПАТИ відповідав на запитання журналістів та мешканців.

Традиційно, програму готує суспільно-політичний напрям Івано-Франківської філії Суспільного. Телеглядачі та радіослухачі могли долучитися, сформулювавши своє запитання до посадовця в пост чи коментар у мережі Facebook з хештегом #Запитай_Круховського. Запитувати голову ОТГ можна було і телефоном в прямому ефірі.

До складу Тлумацької ОТГ входить Тлумач, села Бортники, Братишів, Вікняни, Гринівці, Колінці, Королівка, Надорожна, Остриня, Прибилів, Пужники, Тарасівка.

Роман Круховський зазначив, що кожна ОТГ, плануючи свою діяльність, створює власну стратегію розвитку. Для цього важливо провести інвентаризацію всього майна та земель громади. Саме це й роблять у Тлумацькій громаді. «Зараз проводимо інвентаризацію всього майна громади, в тому числі й необлікованого, — розповідає Роман Круховський. — Ми створили інвестиційну карту. Інвестор може звернутися із запитом про ті чи інші землі, до прикладу, для розміщення сонячних панелей”.

За словами голови ОТГ, в інвестиційній карті вже є інформація про 20 га інвентаризованих земель. “У наc побували експерти з DESPRO, і ми з ними домовились про інвентаризацію свердловин. Це колишні землі колгоспу та занедбані території. Нам у цьому (процесі інвертаризації — Авт.) допомагають старости сіл”, — додає Роман Круховський.

Громада ОТГ працює над пошуком економічно вигідних напрямів роботи, адже раніше сільськогосподарська розвинута територія Тлумаччини стала дещо депресивною зараз. Як повідомив Роман Круховський, на “низькому старті” перебуває туристичний проект веломаршрутів, який візьме у так зване кільце весь Дністровський ландшафтний парк.

Проте, експерти радять, окрім туризму, розвивати й інші гарузі. «Я скептично ставлюся до пріоритетів на туризм, бо це дуже вразлива галузь. На нього не можна ставати двома ногами і спиратися. Варто звернутися до промисловості, яка дає додану вартість. Це більш «твердий» бізнес. Це стосується виробництва і переробки, що дозволяють наповнювати бюджет», — розповів незалежний експерт Центру політичних студій Ігор Ткач.
Також у програмі підняли тему утилізації твердих побутових відходів. Роман Круховський розповів про розроблений проект сміттєвого полігону. «У ньому передбачена підвізна дорога та розміщення сортувальної станції. Офіційно, приймаємо сміття з 11 сіл громади і зі села Нижнів з-поза меж ОТГ. Також ми придбали новий сміттєвоз, який перевозить у 4 рази більше сміття завдяки потужному пресу. А ще закуплено сміттєві контейнери для роздільного збору сміття», — повідомив голова Тлумацької ОТГ.
Повне відео #Звітів_наживо дивіться тут 

Нагадаємо, #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯта громадського руху «ЧЕСНО». У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми – 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюватимуться щомісяця, проте будуть однакові для всіх регіонів:
серпень — реформа освіти,
вересень — медична реформа,
жовтень — початок опалювального сезону,
листопад — бюджети міст,
грудень — звіти чиновників за 2018 рік.