Суспільне продовжує #Звіти_наживо. На черзі — очільники департаментів культури

👁 252

Уже цієї п’ятниці, 20 квітня, о 19:20 у прямому ефірі UA: КАРПАТИ – #Звіти_наживо. Протягом 52 хвилин Володимир Федорак звітуватиме про результати роботи управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адмінстрації за 2017 рік та відповість на запитання громадян та журналістів.
Під час прямого ефіру пан Федорак озвучить вирішені та нагальні проблеми сфери, виконані (та невиконані) обіцянки, відзвітує про витрати бюджетних коштів за минулий рік, представить обласні програми розвитку культури, визначить завдання і пріоритети культурного розвитку районів, поділиться планами на 2018-й. Одне із першорядних питань #Звітів_наживо: перспективи функціонування закладів культури в умовах децентралізації.
Нагадаємо, що децентралізація – це процес передачі значних повноважень та бюджетних коштів від державних органів влади органам місцевого самоврядування таким чином, щоб якомога більше повноважень отримали ті органи, які найближче знаходяться до місцевої громади.
“Те, що в нашій державі ми маємо окремі інституції: в столиці відповідне міністерство, а в кожній області – управління у цій сфері, мало би вселяти надію на те, що питання культури в надійних руках. Щоправда, розподіл бюджету між різними сферами життя не завжди свідчить на користь саме сфері культури. Крім того, розподіл пріоритетів всередині управлінь теж часто вражає. Недооцінювати роль культурного розвитку суспільства вкрай небезпечно, це засвідчує сама історія України. Саме тому політика в цій царині має бути зрозумілою, прозорою і підзвітною. І саме тому другими після очільників обласних адміністрацій і міст в проекті «Звіти.Наживо» звітуватимуть начальники управлінь культури”, – зазначає продюсерка UA: КАРПАТИ Галина Держипільська.
Поставити своє питання можна завчасно у соціальній мережі Facebook за хештегом #Запитай_Федорака та протягом прямого ефіру за телефоном студії: 067 550 20 50
#Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та Громадського руху ЧЕСНО. Він повинен змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі регіональних філій НСТУ.
Нагадаємо, такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:
Березень — мери/голови ОДА (за минулий рік)
Квітень — департаменти культури
Травень — організація оздоровлення дітей
Червень — ремонт доріг
Липень — голови ОТГ, мери малих міст
Серпень — реформа освіти
Вересень — медична реформа
Жовтень — початок опалювального сезону
Листопад — бюджети міст
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.