Радіожурналістка UA: КАРПАТИ отримала ювілейну медаль до 100-річчя ЗУНР

👁 255

Працівницю Івано-Франківської філії Суспільного, заслужену журналістку України Любов Крайню нагородили ювілейною медаллю Івано-Франківської обласної ради “ЗУНР-100”.
1 листопада відбулася урочиста XXV Сесія Івано-Франківської обласної ради із нагоди сторіччя Західноукраїнської Народної Республіки, де вручали ювілейні відзнаки.

Любов Крайня майже чверть століття працює на радіо і стільки ж опікується темами визвольної боротьби українців. Ювілейну медаль «ЗУНР-100» заслужена журналістка України отримала “за висвітлення особливостей формування державності періоду ЗУНР, увіковічнення в творчості діячів та подій періоду ЗУНР”.

«Тема визвольної боротьби притягує, як магніт. Хоча такі передачі даються нелегко: багато спогадів, години записів, з яких вибираєш найцікавіше. Саме тому шкодую, що можна було б зробити більше. Адже, на жаль, живих учасників визвольної боротьби уже дуже мало”, — розповідає Любов Крайня.

Про події Листопадового Зриву Любов Крайня почала писати ще в 2000-х роках. Тоді вийшла низка її матеріалів. У 2018-му в ефірі були передачі радіожурналістки за матеріалами краєзнавців Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери: від Січових Стрільців до Героїв УПА.

“Сьогодні дуже актуально не лише згадувати про Героїв, а й працювати над збереженням історичних будівель доби ЗУНР такими, якими вони були. Все це — уроки минулого, щоб не наступити на ті ж граблі у майбутньому”,каже Любов Крайня.

Серед нагороджених ювілейними медалями “ЗУНР-100” також і герої радіопрограм Любові Крайньої — сотник УПА та політв’язень Мирослав Симчич, якому виповнилося 95 років, і 98-річний ветеран дивізії “Галичина” Михайло Мулик.

Продюсерка UA: КАРПАТИ Галина Держипільська розповідає, що свого часу саме Любов Крайня ініціювала створення відділу національно-патріотичного виховання, багато років його очолювала.

«Саме завдяки програмам Любові Крайньої слухачі обласного радіо мали можливість дізнатись історії зв’язкової ОУН Дарії Децик, членкині Української Гельсінської групи Оксани Попович, легендарних героя ОУН УПА Мирослава Симчича, ветерана української національної армії Михайла Мулика та інших знакових постатей Прикарпаття,зазначає Галина Держипільська.І зараз, в час створення Суспільного мовлення, журналістка продовжує працювати в нашій команді, ділиться досвідом з молоддю UA:КАРПАТИ і створює прямоефірні передачі нового формату».

Нагадаємо, радіожурналісти UА: КАРПАТИ розпочали роботу у новому форматі: прямі ефіри практично у всіх відрізках мовлення, суспільно-політичне спрямування радіопрограм, можливість телефонних дзвінків у студію та діалогу між ведучими, спікерами та слухачем. З 1 листопада у філії Суспільного запрацювала visual-студія, звідки радіопрограму можна не лише слухати, а й дивитися онлайн відеотрансляцію на цифрових платформах.