Суспільне запрошує депутатів у програму “Виборчий округ” в ефірі регіональних філій

👁 92

Цієї осені в ефірі регіональних філій ПАТ “НСТУ” стартує суспільно-політичний проект “Виборчий округ”. Основне завдання проекту – налагодити якісний діалог між народним депутатом та його безпосереднім виборцем, а також надати аналіз професійної діяльності депутата.

“Виборець має знати, що зробив депутат його округу, за що він голосував, як він виконує свої обіцянки, як він ходить на засідання, – розповів Роман Вінтонів, член правління Суспільного, відповідальний за суспільно-політичний напрям. – Так само одне із завдань: донести до виборців – у чому є повноваження народного депутата, і яка його роль. А також дати можливість депутатам, які активно працюють, розповісти про свої успіхи”.

26-хвилинна програма міститиме 3 частини:
аналітика активності та ефективності роботи народного обранця;
питання від експертів та політичних опонентів, що ґрунтуватиметься на обіцянках і реальному їх виконанні;
питання від мешканців округу.

Важливим завданням для команд суспільно-політичного мовлення у регіонах у цьому проекті є розвиток критичного мислення аудиторії, роз’яснення щодо обов’язків та можливостей депутатів.
У частині збору фактажу щодо поточної роботи депутата в парламенті та комітетах допомагатиме Громадянська мережа ОПОРА.

“Громадяни повинні знати більше про щоденну роботу депутата, тому конкретика щодо дисципліни, активності та ефективності роботи народного обранця інколи може сказати більше, ніж 1000 рекламних постів в соцмережах”, – сказала голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська.

Наразі у регіонах формуються команди і узгоджується графік зйомок.

“Особливість програми в тому, що зйомки будуть синхронізовані із роботою депутатів з виборцями в округах. Думаю, це певний стимул для них приїхати. Окрім того, ми будемо мінімально використовувати монтаж, все буде наближено до прямого ефіру. Наша кінцева мета – щоб кожен виборець округу мав телефон свого депутата (але роздавати, звичайно, не будемо)”, – зазначив Роман Вінтонів.

Зараз команда Суспільного готує листи-запрошення депутатам-мажоритарникам у всіх регіонах – це 198 кандидатів. За результатами звернень суспільний мовник публікуватиме інформацію про те, хто із депутатів і з яких фракцій погодився й прийшов, а хто проінгорував запрошення.

На старті проекту (перші 5 місяців) до участі в зйомках програм будуть залучені “мажоритарники”, але в планах розширити кількість учасників програми – долучити списочників, які закріплені за певними округами.

Нагадаємо, з березня цього року щомісяця в ефірі філій Суспільного проходять #Звіти_наживо – інтерактивні інтерв’ю місцевих посадовців, покликані змінити застарілий формат звітування посадовців.

“Це наша поступова логічна робота з налагодження комунікації всередині суспільства. Ми в цій країні відповідаємо за нормальну комунікацію, тож маємо налагодити зв’язок між різними членами суспільства і різними групами. Ми налаштовуємо зв’язок влада-громадяни, громадяни-влада. Наступним кроком ми будемо налаштовувати зв’язки із галузями виробництва”, – зазначив Роман Вінтонів.

Також пан Вінтонів розповів, що наприкінці вересня братиме участь у Конференції “Lviv IT Arena”, де презентуватиме, що Суспільне може запропонувати айтішникам: “Наш інтерес – щоб Україна була сильною. Щоб важливі для країни галузі мали можливість про себе розказати і почували себе потрібними й захищеними. Ми над цим працюватимемо”.
Джерело:
https://suspilne.media/news/712