Хто хоче зупинити реформу Суспільного, обговорювали у «Темі дня» на UA: КАРПАТИ

👁 29

1 жовтня у «Темі дня» на телеканалі UA: КАРПАТИ обговорювали питання вимкнення UA: ПЕРШОГО з аналогового мовлення та недофінансування Суспільного.

Менеджерка Івано-Франківської філії Наталія Кияницька розповіла про заходи, які вживає керівництво ПАТ НСТУ, щоб зекономити кошти та вижити до кінця року. Зокрема, очільниця телерадіокомпанії акцентувала на основних пунктах плану антикризових заходів – 10-денну відпустку без збереження заробітної плати керівництва філії, заборону на виплату премій керівному складу та обмеження прийому на роботу з 1 жовтня, внесення змін у редакційну і спонсорську політику і перемовини з контрагентами щодо розтермінування платежів за отримані товари та послуги у 2018 році.

Керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор Медіа» Отар Довженко телефоном так прокоментував цю ситуацію: «Влада має дати стільки грошей Суспільному, скільки передбачено Законом. Але саме за увімкнення аналогового мовлення я би на місці керівництва НСТУ не боровся, бо це сумнівна штука. На ці гроші, які йдуть на аналог, можна створити хороший, якісний контент, який збільшить аудиторію Суспільного».

За словами Отара Довженка, є очевидна об’єктивна ситуація, коли влада створює для команди теперішнього керівництва Суспільного і для тієї концепції, яка була ухвалена Наглядовою Радою умови, за яких це все не має відбутися.

«Що станеться, коли це не відбудеться, і теперішня команда піде у відставку? Я думаю, що, напевно, ті люди, які це все зрежисерували, розраховують, що прийде інше керівництво, яке буде поступливішим, яке поводитиметься так, як очільники державного телебачення перед тим. При цьому я бачу, що громадська думка сильно розгойдується на тему, що Суспільне невиправдовує і цих грошей, які на нього виділяють. Мені здається, що все це — підготовка громадської думки, щоб зупинити реформу або розвернути її назад в частині контролю і впливу держави. Це було б прикро і відкинуло б Україну, принаймні в частині свободи медіа, далеко назад в часи Януковича», — зазначив Отар Довженко.

Інформаційний аналітик Ігор Ткач у студії UA: КАРПАТИ запропонував керівництву ПАТ «НСТУ» побачити ситуацію з відімкненням як можливість вести альтернативне мовлення, перебудувати підхід до реклами. Той контент, що є, дозволяє пропонувати рекламодавцям добру рекламу в тому сенсі, що мислячі люди будуть це дивитися, оскільки інформація дійсно об`єктивна і збалансована. А ще тому, що Суспільне не входить у «клуб олігархів».

Також свою думку з приводу недофінансування Суспільного та вимкнення UA: ПЕРШОГО з аналогового мовлення висловив і Сергій Борис – головний редактор інтернет-видання «Курс»: «Ця ситуація – поганий симптом і безумовно її треба якнайшвидше виправити, бо вона ставить під загрозу одну із дуже важливих насправді реформ створення Суспільного мовлення. Бо ця реформа, напевно, не особливо викликає якесь зацікавлення у суспільстві, оскільки громадськість трохи недооцінює важливість якісної інформації. Це не та реформа, яка зможе наповнити холодильник. Це реформа, яка стосується наповнення в головах, саме тому вона є дуже важлива. І люди також мали б пам’ятати, яким було державне ЗМІ кілька років тому і в якому напрямку воно міняється. Однозначно Суспільне стає кращим, якісно іншим. Його цікаво дивитися».

Ірина Копистинська – завідувачка кафедри журналістики Університету Короля Данила також поділилася своїми думками з приводу недофінансування і відімкнення UA: ПЕРШОГО з аналогового мовлення, а саме сказала, що цю ситуацію можна розцінювати як пряме втручання і спроби тиску на незалежне Суспільне медіа.

Нагадаємо, 25 вересня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) припинив аналогове мовлення каналу «UA: ПЕРШИЙ» по всій Україні, крім зони Операціії Об’єднаних сил. Офіційна причина відімкнення – борг із оплати за трансляцію Суспільного мовника.

Повну версію «Теми дня» можна подивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=U0S7TPoox8w