“Народжені Незалежними”: 12-годинний радіомарафон на Українському радіо Промінь

👁 233

Другий канал Суспільного мовника Українське радіо Промінь до Дня Незалежності приготував 12-годинний радіомарафон “Народжені Незалежними”. Марафон розпочнеться в прямому радіоефірі 24 серпня з 8:00 і триватиме до 20:00.

Над цим проектом працюють 27 журналістів, заплановано 12 стрімів зі святкових подій у Києві. Також до марафону приєднаються 12 українських локацій — від Говерли до Маріуполя. Таким чином Українське радіо Промінь триматиме руку на пульсі всіх топових подій Дня Незалежності, а студія залучатиме до розмови громадських активістів, музикантів, митців та спортсменів.

Зокрема, серед героїв марафону: солістка гурту “Один в каное” Ірина Швайдак, засновниця благодійної ініціативи “Клуб Добродіїв” Марія Артеменко, переселенка, керівниця дитячого центру “Ginger” Вікторія Хромова, композитор, диригент музичної формації “Нова Опера” Роман Григорів, автор книги про війну на Донбасі “Сліди на дорозі” Валерій Ананьєв.
“Ми вирішили охопити максимальну кількість людей, міст та місць, задіяти максимальну кількість журналістів, аби показати, що кожен із нас творив і творить ту країну, в якій ми живемо”, − пояснив ідею марафону виконавчий продюсер Українського радіо Промінь Максим Яковенко.

“Народжені Незалежними” − це якраз історія про те, що майбутнє почалося вже зараз. 27 років − саме той вік, коли ти, маючи освіту, вже здобув досвід, який ти реалізовуєш у житті. Народжений незалежним, ти відповідаєш за свої вчинки і дієш активно. Від твоїх вчинків залежить, що буде з тобою та твоєю країною далі”, − сказала креативна директорка Українського радіо Промінь Вікторія Польченко.

Протягом марафону прозвучить понад 100 пісень українських музикантів, які асоціюються з незалежністю. А 10 із них уже поставили на голосування на офіційній сторінці UA: радіо Промінь у Фейсбуці. Кожен може обрати свою улюблену. Найпопулярнішу пісню за результатами голосування ведучі назвуть наприкінці радіомарафону.

У проекті “Народжені Незалежними” працюватимуть 4 пари ведучих: Ольга Бабчук і Євген Павлюковський, Ярина Скуратівська і Павло Туптинський, Ганна Матвійчук і В’ячеслав Ільїн, Марія Сизон і Роман Рудський.

Радіоведучі підготували тест для всіх, щоб слухачі й гості ефіру змогли перевірити себе і дізнатися все про 27 років незалежності.

“Ми мислимо культурними, політичними і маскультовими шаблонами з минулого, − одна з ведучих марафону “Народжені Незалежними” Ярина Скуратівська. − Чи згадають, вгадають гості марафону фрази, гасла, кричалки й знамениті фрази з пісень, із якими ми пройшли ці 27 років незалежності?”

Крім того, спеціально для радіомарафону журналісти провели опитування і дізналися: чи важкий День Незалежності для військових на параді, чи знають українці другий куплет Гімну України і які страви готують наші співгромадяни на День Незалежності.

Українське радіо Промінь можна слухати на сайті, за допомогою додатка TuneIn, а також на ультракоротких хвилях і в кількох містах у FM-діапазоні.
Джерело: https://suspilne.media/news/668